Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

CHARITATIVNÍ SPORTOVNÍ HOBBY ZÁVODY

Orientační závod

Vítejte na stránce charitativni-hobby-zavody.wbs.cz v sekci

 

Orientační závod dvojic na koních při VIII.ročníku charitativních hobby závodů.

 

Konání akce umožnil sponzor podnik Lesy České republiky s.p.

 

 

PARTNER AKCE: NUTREND A NARTES

 

 

JK MONERIKO pořádá dne ....2019 od 10h-17h charitativní sportovní hobby závody. Součástí charitativních závodů je i “NUTREND CUP" Orientační závod dvojic na koních konaný v jezdeckém areálu Horses Háj a jeho okolí pod záštitou hejtmana Ol.kraje.

Již po deváté jsme pro Vás připravili jezdecký den pro dospělé i pro děti, kde si přijde na své každý, ať již soutěžící tak i diváci. Nebudou chybět skokové soutěže od 30-120cm, parkur se psy, canicross a ani oblíbený turnaj ¨Souboj Titánů¨ o pohár MŠ/ZŠ. Ke shlédnutí budou po celý den ukázky Canisterapie, které Vám budou předvádět členové organizace Podané ruce.

Výtěžek z celé akce bude věnován právě této organizaci "Podané ruce", která napomáhá canisterapií a osobní asistencí handicapovaným dětem a starším lidem.

 

PARTNEŘI ORIENTAČNÍHO ZÁVODU KONÍ:

   

 

Orientační závod dvojic na koních

Cena společnosti B-klub

 

 • - Výše startovného činí 300,-kč/jezdec, v ceně památeční stužka, malé občerstvení pro jezdce od Nutrend (voda a cereální tyčinka), dále houba na omytí koně na trase a v cíli (voda na chlazení zajištěna), vzorek krmení od NovaEqui pro ty co v pořádku závod dokončí.

 • - Orientační závod je určen pro družstva složená ze dvou jezdeckých dvojic, přičemž všechna družstva soutěží za stejných podmínek v jednom konaném závodu. Jezdi jedou podle mapy a částečného značení na trase.

 • - Startující, který v den závodu ještě nedovrší věku 18-ti let, bude mít písemný souhlas jednoho ze svých zákonných zástupců se startem v závodu (za jezdce pak zodpovídá i nepřítomný zákonný zástupce).

 • - Každý jezdec musí mít u sebe mobil, kterým si v případě nouze zavolá pomoc. Za pořadatele přijímá tel. Eliška Řežuchová na tel. 724 362 246.

 • V případě úrazu platí klasické záchranné linky (vhodná je i aplikace záchranka v mobilu) + kontaktování Elišky jakožto zodpovědné osoby.

 • - Každé družstvo obdrží startovní číslo, mapu a kontrolní kartu.

   

Pravidla závodů

 • - Orientační závod začíná projetím startu celého družstva a končí projetím cíle kompletního družstva a předáním kontrolní karty (ke kontrole zakreslených kontr.bodů) pořadateli v cíli, uplynutím časového limitu, nebo odstoupením od závodu. Je důležité, aby se družstvo drželo po celou dobu závodu pohromadě. Pokud družstvo nedodrží toto pravidlo bude diskvalifikováno.

 • - Cílem závodu je nalezení všech kontrolních bodů a zodpovězení otázek, projetí bodů zaznačí družstvo do své kontrolní karty (odpověď na otázku, otisk razítka, každému bodu je přiřazeno číslo a určitý symbol či obrázek razítka), v co možná nejkratším čase do stanoveného limitu a zakreslením bodů do mapy.

 • - Každé družstvo si zvolí takové tempo, které jejich koním vyhovuje, aby všichni jeho členové dorazili společně do stanoveného časového limitu tak, aby koně nebyli uhnaní a zranění.

 • V cíli bude přítomný veterinární dozor a v případě, že kůň bude jevit známky kulhání, únavy, nebo bude mít jiné zranění v souvislosti s nepřiměřeným a neohleduplným spěchem jezdce, bude družstvu uložena bodová penalizace (-5bodů), dle závažnosti až diskvalifikace.

 • - Časový limit: Minimální časový limit činí 1,5h (90min) - (dříve není možné do cíle dojet), maximální časový limit činí 4,5h (270min), v 9h na technické poradě bude vysvětleno. Překročení maximálního časového limitu se penalizuje trestnými minutami a to následovně: za každých započatých 10 minut +5 minut navíc, přípustný limit činí 300min, pokud družstvo nedojede do cíle do uplynutí tohoto limitu je vyloučeno ze závodu.

 • - Jezdci jsou povini využívat pouze polních a lesních cest a posečených luk. V žádném případě nesmí vstupovat na zasetá pole, ničit porost v lesích a úmyslně plašit zvěř.

 • - Účastníci závodu nesmí dále poškozovat kontrolní body. Zničený kontrolní bod je třeba ihned oznámit pořadateli Elišce Řežuchové na tel. číslo 724 362 246.

 • - Družstva nesmí tvořit seskupení s dalšími týmy.

 • - Během celého dne a po dobu závodu se jezdci drží dobrých mravů, nepoškozují cizí majetek a dodržují zákony České republiky. Poškozený majetek = uhrazení škody majiteli pozemku.

 • - Za porušení pravidel bude diskvalifikováno celé družstvo.

Výbava

 

 • - Účastníci musí mít povinně bezpečnostní helmu, děti do 16-ti let (včetně) i bezpečnostní vestu.

 • - Psací potřeby raději i do zásoby :)

 • Bičík a šporny jsou zakázány. 

 

Propozice ke stažení:

Klikni na obrázek :)

 

 

 

 

 


TOPlist